„Wolf School“ lektorius J. Phersonas: saugumas prasideda nuo itin paprastų dalykų

„Wolf School“ lektorius J. Phersonas: saugumas prasideda nuo itin paprastų dalykų

2018-04-21

Naujasis „Autoplius.lt Fast Lap“ sezonas prasidėjo nuo lenktynių teorijos. Pristatome pirmąją šių metų „Wolf Race“ mokyklos paskaitą, kurioje patarimus žeria Janas Phersonas. Lenktynių saugumo specialistas pasakojo, kad net ir pažangiausiu diržai nebus saugūs, jei jie sumontuoti ir dėvimi klaidingai.

Savo kursą „Saugumo komponentai: sumontuok ir naudok teisingai“ svečias iš užsienio, atstovaujantis automobilių sporto saugumo įrangos prekės ženklą „Simpson Europe“, pradėjo nuo sukrečiančių avarijų vaizdų. Jis buvo lakoniškas ir pripažino, kad saugumas nėra pasivaikščiojimas parke ir apie jį reikia kalbėti rimtai.

Specialistas didžiausią dėmesį skyrė taisyklingam lenktyninių diržų naudojimui ir segimui. Jis pastebėjo, kad ir brangiausią saugumo įrangą sau leidžiantys sportininkai labai dažnai nepaiso elementarių gamintojo reikalavimų. Diržai segami prieštaraujant fizikos dėsniams ir į pavojų statomi labiausiai pažeidžiami lenktynininkų organai.

Paskaitos metu buvo atskleisti ir nieko nekainuojantys saugumo patarimai. Svečias lenktynininkams patarė pasitreniruoti užmerktomis akimis atsisegti diržus ir kuo greičiau išlipti iš automobilio. Taip pat jis patarė prieš kiekvienas lenktynes pėsčiomis apeiti trasą ir pasižiūrėti, kur gali būti pavojingiausios vietos ar kas galėjo pasikeisti po praėjusio važiavimo.

Į „Wolf School“ susirinko virš 200 lenktynių entuziastų, tačiau J. Pherson paskaita tinka ir civiliams vairuotojams, kurie kiekvieną dieną netaisyklingai juosiasi diržus. Būkime saugūs ir gero klausymo!