Į amžiną Lietuvos čempionato dvikovą R2000 klasėje įsiterpė Karolis Gedgaudas

Į amžiną Lietuvos čempionato dvikovą R2000 klasėje įsiterpė Karolis Gedgaudas

2018-10-03

Šeštadienį startuos paskutiniai šio sezono „Autoplius.lt Fast Lap“ Lietuvos RACE žiedinių lenktynių čempionato važiavimai. R2000 klasės podiumas beveik aiškus, bet vietos ant jo — toli gražu ne.

Praėjusių metų čempionas Julius Skirmantas ir šiemet užima lyderio poziciją su 43 taškais. Tiesa, jis yra laimėjęs tik 2 iš 6 šio sezono važiavimų. Taigi jo raktas į sėkmę — nuoseklumas.

J. Skirmantui įprasta savo veidrodėlyje arba per priekinį stiklą matyti kraštietį Edviną Mardosą. Ne vieną sezoną jų dvikovos primindavo laikus, kai „Žalgiris“ ir „Lietuvos rytas“ buvo apylygės komandos. Šiemet E. Mardosui sezonas dėl gedimų ir avarijų taip sėkmingai nesusiklostė, taigi jo vietą užėmė klaipėdietis Karolis Gedgaudas. Nepaisant to, kad pirmame etape jis nedalyvavo, dabar turi labai solidų taškų kraitį — 38. Labai geras sezonas: iš 4 važiavimų, Karolis laimėjo 3.

Tiesa, net jei istorija pasikartotų ir Estijoje K. Gedgaudas laimėtų abu važiavimus, J. Skirmantas atvažiuotų jam iš paskos antroje vietoje — čempiono karūna vis tiek atitektų pastarajam. Tačiau tai yra maksimali persvara, kurią garliavietis gali užleisti klaipėdiečiui, nes tokiu atveju juos skirtų tik vienas taškas. Laukia labai įtempta dvikova dėl čempiono karūnos.

Atmosfera tikrai ne vėsesnė lenktynėse dėl trečiosios čempionato vietos. Visą sezoną labai panašiai važiavo E. Mardosas ir panevėžietis Tadas Petukaustas. Prieš paskutines lenktynes jie turi surinkę po 32 taškus. Matematika čia paprasta — ant podiumo lips tas, kuris geriau pasirodys Estijoje.

Bet čia tik skaičiai. Tik 2 taškais nuo jų atsilieka šios klasės debiutantas Augis Dusevičius. Visą sezoną jis važiuoja labai drąsiai ir greitai. T. Petukausko ir E. Mardoso dvikova dar gali išsivystyti ir į didesnes lenktynes dėl podiumo.

Paskutiniosios šio sezono „Autoplius.lt Fast Lap“ lenktynės vyks spalio 6 dieną Estijos „Auto24Ring“ trasoje. Čia ir paaiškės Lietuvos Lietuvos RACE žiedinių lenktynių čempionato nugalėtojai.