„Autoplius.lt Fast Lap“ tiek danguje, tiek žemėje fiksuos tarptautinio pripažinimo operatoriai

„Autoplius.lt Fast Lap“ tiek danguje, tiek žemėje fiksuos tarptautinio pripažinimo operatoriai

2016-08-22

Paskutinysis šių metų „Autoplius.lt Fast Lap“ lenktynių etapas žada būti nepamirštamas, o jo nepamiršti padės tarptautinio pripažinimo sulaukęs fotografas Karolis Janulis, kuriantis išskirtines nuotraukas iš oro. Tuo tarpu ant žemės vaizdus filmuos adrenalino fanatikų operatorių komanda iš Latvijos „Robyworks“.

Londono festivalio favoritai

Broliai latviai šioje srityje toli gražu nėra naujokai. Jų kurtas vaizdo įrašas apie šonaslydininką uosto sargą „Badass Latvian“ Londono automobilių filmų festivalyje kovoja dėl galimybės vadintis geriausiuoju pasaulyje. Lietuvoje jie geriau žinomi dėl meniško vaizdo įrašo, kuriame įamžintas paskutinysis praėjusių metų „Autoplius.lt Fast Lap“ etapas. Kalbama, kad nuo 3:50 minutės suvirpa net nieko bendro su automobiliais neturinčių žiūrovų širdys.

Akivaizdu, kad tokius vaizdus gali kurti tik tie, kurių venomis tekantis kraujas turi savo oktano skaičių. Kaip pasakoja „Robyworks“ komandos narys Robertsas Vitolsas, adrenalinas, veiksmas ir automobilių sportas yra visos kūrybinės komandos priklausomybė. Būtent todėl jie su dideliu užsidegimu šiemet kurs naują trumpą filmą apie „Autoplius.lt Fast Lap“ lenktynes.

„Be jokios abejonės šiemet filmuosime kitaip. Eksperimentuosime ir bandysime naujas idėjas, kad nustebintumėme net patys save. Šiai užduočiai „Autoplius.lt Fast Lap“ yra puiki vieta, nes čia gera atmosfera ir žmonės. Iš to tikrai išeis kažkas gero“, – pasakoja jis.

Aistra automobiliams iš padangių

Lietuvą kitapus objektyvo atstovaus nemažiau žinomas menininkas, kurio pavardę rudenį mokėsi rašyti didieji užsienio portalai. Fotografas Karolis Janulis visą pasaulį supažindino kaip iš paukščio skrydžio Lietuva atrodo rudenį. Artėjant naujam rudeniui K. Janulis fiksuos Kačerginės „Nemuno žiedą“, tačiau gamta čia liks tik fone.

Kaip pasakoja pats fotografas, be gamtos siužeto jo fotografijose labai svarbus kelio motyvas. Ji pripažįsta, kad automobiliai yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, o automobilių sportas šį įspūdį tik sustiprina.

„Automobilių sportas negali nežavėti savo aistra ir adrenalinu. Džiaugiuosi sulaukęs „Autoplius.lt Fast Lap“ organizatorių kvietimo fiksuoti vieną didžiausių ir įspūdingiausių automobilių sporto renginių Lietuvoje. Net neabejoju, kad pavyks pagauti tikrai gerų kadrų“, – entuziastingai pasakoja K. Janulis.

Fotografas pasakoja, kad jau yra numatęs keletą nuotraukų iš dangaus, kai visi dalyviai stovės rikiuotėje prie starto linijos. Visus kitus vaizdus jis fiksuos improvizuotai, tačiau pasitelkęs savo perspektyvą – žiūrint tiesiai žemyn.

Rugpjūčio 27 dieną, šeštadienį, vienai dienai Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasa virs „Autoreivo“ miestu. Čia vyks trasos rekordo paieškos „Time Attack“ varžybose, net keturi bendro starto „Wolf Race“ lenktynių azartiški važiavimai, ryškiausias sezono debiutas „Rally Fast“, o sutemus – diskoteka automobiliams, naktinės drifto varžybos „Naktinė šėrykla“.

Kaip visada, į renginį susirinks daugiau nei šimtas dalyvių, šimtai unikalių ir nuostabių automobilių, ryškiausios žiedinių lenktynių, o nuo šio etapo – ir ralio lenktynių žvaigždės.