„Autoplius.lt Fast Lap“ paskutiniame sezono „Autoreive“ bus surengtas didžiausias padangų dūmų ir šviesų reginys

„Autoplius.lt Fast Lap“ paskutiniame sezono „Autoreive“ bus surengtas didžiausias padangų dūmų ir šviesų reginys

2016-08-17

Gegužės pabaigoje „Autoplius.lt Fast Lap“ antrojo etapo metu atgaivintos naktinio „drifto“ tradicijos nustebino ne tik žiūrovus, bet ir pačius organizatorius. Tokia renginio sėkmė nustebino visus, tad paskutiniajame šiais metais „Autoreive“ laukiama dar įspūdingesnės „Naktinės šeryklos“.

Atgaivintos tradicijos

Antrajame „Autoplius.lt Fast Lap“ etape po ilgos pertraukos įvyko pirmasis Lietuvoje naktinis „driftas“. Saulei besileidžiant čia pradėjo rinktis šonaslydininkai, papuošę savo automobilius įmantriausiu apšvietimu. Dalyviai demonstravo tiksliausias trajektorijas, žiežirbas iš pasibaigusių padangų, geriausiai pasirodę paskendo padangų dūmų debesyse. Vienoje trasoje susitiko tikslūs profesionalai, savo stiliaus ieškantys mėgėjai ir dar tik pirmuosius padangų komplektus svilinantys pradedantieji. Visa tai virto valdomu ir smagiu chaosu, o ant besišypsančių žiūrovų veidų leido padangų dulkes.

9 Naktinis autoreivas(Autoplius FastLap_K.Judakov nuotr.)

Laisvo stiliaus važiavimus vėliau pakeitė japoniškos kultūros „tsuitsu driftas“. Dalyviai skersai važiavo vienas šalia kito ir identiškai atkartojo trajektorijas. Įspūdingiausius reginius čia dovanojo „Team Beat“ komandos nariai ir tokie profesionalai kaip Andrius Vasiliauskas, Aurimas Vaškelis, Timas Simniška bei broliai Daunoravičiai.  Jau buvo gerokai sutemę, todėl ryškiai matėsi iš padangų lekiančios žiežirbos, o sprogusių padangų garsą palydėjo žiūrovų plojimai ir riksmai.

Prie viso šio recepto pridėjus nuo „Monster Energy“ scenos sklidusius žemų dažnių ritmus ir šviesos efektus rezultatas priminė „Burning Man“ festivalio atitikmenį automobilių mylėtojams. Šiandien visi prisimena, kad žiūrovai prašė daugiau, o sportininkai lašino paskutinius benzino likučius į bakus ir pildė jų norus lyg nebūtų rytojaus. Galiausiai publikos ir teisėjų numylėtiniai savo džiaugsmą parodė prasukdami ratus, todėl paskandino vienas kitą dūmų kamuoliuose.

Antras dublis dar stipresnis

„Autoplius.lt Fast Lap“ organizatoriai vis dar džiaugiasi, kad iš dalies improvizuotas renginys sutraukė tokią gausią minią žiūrovų, o lenktynininkai itin kruopščiai pažiūrėjo į taisyklę, kad automobiliai turi būti papuošti šviesomis. Būtent dėl tokio atsidavimo paskutiniajame šiais metais „Autoreive“ vyksianti „Naktinė šerykla“ pakels šio reginio standartus į naujas aukštumas.

5 Naktinis driftas (Autoplius FastLap_K.Judakov nuotr.)

Rugpjūčio 27 dieną bus patobulinti visi renginio elementai. Dalyviai bus suskirstyti pagal patirtį, todėl „Šerykloje“ vyks labiau organizuoti važiavimai, o profesionalai galės demonstruoti itin preciziškus laisvus ir porinius važiavimus. Preciziška organizacija nežada atimti akims mielo „bardakėlio“, tačiau per tą patį laiką bus galima pamatyti žymiai daugiau dalyvių ir važiavimų.

Scenoje rimtus dovanos DJ Swix ir MeCool, kurie jau tapo neatsiejama „Autoreivo“, mat anksčiau grojo dienomis. Dabar geriausia nuotaika persikelia į naktį ir jie žada muziką pritaikyti prie „Šerykloje“ verdančio veiksmo. Akivaizdu, kad mestos visos pajėgos, kad paskutinieji šių metais „Autoreivo“ akordai suskambėtų toli ir itin garsiai.

23 Pagrindinai naktinio drifto važiavimai(Autoplius FastLap_K.Judakov nuotr.)

Nuo tos pačios scenos į trasą bus nutaikyti galingi lazeriai, kurie ant baltų padangų dūmų kurs projekcijas. Taip pat bus daugiau dėmesio skirta kitiems šviesos elementams, kurie naktiniams važiavimams suteikia žymiai didesnį koloritą. Lygiai taip pat patobulėjo ir dalyviai, todėl iš jų laukiama dar išradingesnių automobilių puošybos elementų, prieš kuriuos nublanktų net Las Vegaso šviesos.

20 Naktinio drifto dalyviai (Autoplius FastLap_K.Judakov nuotr.)

Tai tik viena sudedamoji galingame „Autoreivo“ spektaklyje

Rugpjūčio 27 dieną, šeštadienį, vienai dienai Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasa virs „Autoreivo“ miestu. Čia vyks trasos rekordo paieškos „Time Attack“ varžybose, net keturi bendro starto „Wolf Race“ lenktynių azartiški važiavimai, ryškiausias sezono debiutas „Rally Fast“, o sutemus – diskoteka automobiliams, naktinės drifto varžybos „Naktinė šėrykla“.

Kaip visada, į renginį susirinks daugiau nei šimtas dalyvių, šimtai unikalių ir nuostabių automobilių, ryškiausios žiedinių lenktynių, o nuo šio etapo – ir ralio lenktynių žvaigždės.