„Autoplius.lt Fast Lap“ lenktynėse „Nissan Leaf“ tapo meno kūriniu

„Autoplius.lt Fast Lap“ lenktynėse „Nissan Leaf“ tapo meno kūriniu

2018-08-14

„Autoplius.lt Fast Lap“ lenktynėse menininkas Gabrielis Žvirblis ranka tapė ant „Nissan Leaf“ automobilio. Drąsiai galima sakyti, kad šiandien tai yra išskirtiniausias elektromobilis Lietuvoje.

Dainininkė Janis Joplin išmargino savo „VW Beetle“, Johnas Lenonas neatpažįstamai pakeitė savo „Rolls Royce“. Tuo tarpu vienas žymiausių pasaulio grafikų Andy Worhollas labiausiai išpopuliarino BMW puošybą, kai ranka tapė ant BMW M1 modelio. Atėjo laikas ir Lietuvai atsirasti meniškų automobilių pasaulio žemėlapyje.

Pionierius šioje srityje menininkas bei kūrybos vadovas Gabrielis Žvirblis. Jis „Autoplius.lt Fast Lap“ lenktynėse vandens pagrindo akriliniais dažais ir teptukais bei akriliniais žymekliais piešė ant „Nissan Leaf“ elektromobilio. Kaip jis pasakoja, norėjosi piešiniu perteikti jo draugiškumą gamtai ir pabrėžti sportiškumą.

„Pamatęs „Nissan Leaf“ sugalvojau nupiešti elektros laidus ir įkrovimo kabelius. Jie išsiraizgė kaip  kaip gyvatės su skirtingais raštais automobilio galinėje dalyje.  Priekyje planavau padaryti startinį numeri Z.E, kuris reikštų „zero emissions“, o variklio dangtį padengti raštais. Norėjau parodyti, kad naujasis „Nissan Leaf“ atrodo gerai, o uždėjus šiek tiek spalvų ir formų, jis tampa panašus į „Leaf GT“ modelį“, – pasakoja žymių GRLA, „Puč“ ir „Le Trüss“ prekės ženklų ir produktų kūrėjas

Kaip jau aišku iš jo pasakojimo, pilnos idėjos įgyvendinti nepavyko. Visą planą sujaukė lietus, kurio lašai skiedė vandens pagrindo dažus ir linijas reikėjo piešti iš naujo.

„Nuo pat pradžių lijo net per palapinę virš elektromobilio.  Lietus tekėjo ant dažų ir reikėdavo vis iš naujo piešti bei taisyti. Nespėjau padengti viso „Nissan Leaf“ ir išpildyti pilną viziją.  Tačiau buvo įdomi ir linksma nauja patirtis. Džiaugiuosi, kad išėjo išsaugoti dalį piešinio ir tikiuosi greitoje ateityje padaryti visą pilną projektą“, – rankų nenuleidžia Gabrielis Žvirblis.