„Autoplius Fast Lap“ kartingų pasimatavime žiūrovai susigrūmė su savo favoritais

„Autoplius Fast Lap“ kartingų pasimatavime žiūrovai susigrūmė su savo favoritais

2016-05-14

Kartą metuose nubraukiami visi dalyvių titulai, automobilių pajėgumai ir svajingas žvilgsnis žiūrovų akyse. Taip atsitiko ketvirtadienį vykusiame „Autoplius Fast Lap“ pasimatavime kartingais.

Likus savaitei iki „Autoplius Fast Lap“ antrojo etapo „Nemuno žiede“ lenktynininkai rado laisvą minutę ir ketvirtadienio vakarą atvyko į Vilniuje įsikūrusį „Kartlandą“. Atrodo, kad žiūrovai kaip tik ir laukė progos palenktyniauti su savo herojais, mat jų „Pasimatavime kartingais“ į trasą susirinko daugiau nei nuolatinių lenktynių vairuotojų.

Moteriškos aistros

Šį kartą nustebino ir merginų susidomėjimas lenktynėmis, nes jų skaičius daugiau nei keturis kartus pranoko įprastą „Autoplius Fast Lap“ daliliosios lyties dalyvių gausą. Pasibaigus visiems kvalifikaciniams važiavimams prie starto stojo 8 greičiausios (ko gero, Lietuvoje) kartingų meistrės.

Kova čia prasidėjo iškart užgesus starto šviesoms. Merginos pradėjo kovoti dėl kiekvieno trasos kvadratinio centimetro. Visgi kaip raketa trasoje skrido Žavinta Paulavičiūtė. Jau po pirmo rato nuo antros vietos ją skyrė daugiau nei 3 sekundės ir ji tik tolo.

Vėliau netrūko pasistumdymų ir į viršų keltų kumšių. Ž. Paulavičiūtė strigo už ratu lenkiamų konkurenčių, tuo pasinaudojo Sandra Čepkauskaitė ir ją aplenkė. Intriga buvo išlaikyta neilgai, nes Ž. Paulavičiūtė susitvarkė su ratu lenkiamomis lenktynininkėmis ir pralenkė S. Čepkauskaitę. Merginų finalinis važiavimas tiesiog žaižaravo aistromis, todėl net porą kartų trasoje kilo geltonos vėliavos ir buvo pristabdytas greitis. Visgi mojuojant finišo vėliavai merginos čempioniškai paspaudė viena kitai rankas ir išsidalijo apdovanojimus.

Žavintos nei viena dalyvė nepavijo, todėl pademonstruotas geriausias 30.088 sekundės rato laikas jai užtikrino čempionės vardą. Jai įkandin atvažiavo S. Čepkauskaitė, o trečioji vieta atiteko Snieguolei Valiaugaitei.

Poz.   Pilotas                             Greičiausio rato laikas
1         Žavinta                            30.088
2        Sandra Čepkauskaitė    31.449
3        Snieguolė Valiaugaitė   31.959
4        Justina Užkuraitytė      32.081
5        Lina Užkuraitytė           32.658
6        Ieva Seiliūtė                   32.564
7        Indrė Mikalauskaitė     32.966
8       Aistė Kirsnytė                 32.576

Azartas pranoko trasą

Vėliau prasidėjo 30 geriausius laikus parodžiusių lenktynininkų atkrendamieji važiavimai. Čia savo įgūdžius demonstravo ir „Autoplius Fast Lap“ organizatoriai Giedrius Čenkus ir Kristijonas Vačys. Deja, šiuose važiavimuose neišvydome kartinge gimusio Tauro Tunylos, milžinišką patirtį turinčio Dainiaus Matijošaičio ir auksinio „Autoplius Fast Lap“ berniuko Jono Poškaus.

Jų baimę galima suprasti, nes net megėjai čia demonstravo gerus rezultatus, o visi finaliniai važiavimai vyko principu „buferis į buferį“,į viršų skrido trasos ribas žyminčios padangos, o retus ir preciziškus lenkimus palydėdavo gausiai susirinkusių žiūrovų ovacijos ir šauksmai. Intrigą dar labiau paaštrino, kad lengvesni lenktyninkai į savo kartingus pasikrovė papildomo svorio, todėl kova buvo itin lygiavertė.

Finaliniame važiavime į pirmąją poziciją stojo „Red Bull Kart Fight“ pasauliniame finale pripažintas Martynas Griška. Jis su kiekvienu ratu didino atotrūkį ir demonstravo neurochirurgams būdingą tikslumą. Paskui jį finišo juostą kirto jaunasis kaunietis Lukas Stanevičius, kuris taip ruošiasi „Autoreivui“. Trečioji vieta ir „Monster Energy“ prizai atiteko Egidijui Miliauskui.

Poz.    Pilotas                                  Greičiausio rato laikas
1          Martynas Griška                28.395
2         Lukas Stanevičius              28.681
3         Egidijus Miliauskas           28.837
4         Tomas Aniūnas                  28.913
5         Justas Grendelis                28.980
6         Martynas Sidunovas         28.919
7         Edvardas Grubliauskas    28.923
8         Marius Kurnickas              29.249
9         Romas Poškaitis                29.392

Olimpinė ramybė

Griška iškart po apdovanojimų pasakojo, kad 28.395 sekundės rezultatą jam padėjo pasiekti atsipalaidavęs važiavimas ir didelis noras nugalėti.

„Kaip ir visada – laimėti labai smagu. Pergalės skonis toks pat geras kaip ir tikrose žiedinėse lenktynėse. Taip pat džiaugiuosi puikia šio vakaro konkurencija“, – po finišo šypsojosi pilotas.

Lenktynininkai apšilo ir pasivaržė, žiūrovai prisitaikė prie emocijų pliūpsnių, todėl visi pasiruošę gegužės 21-22 dienomis dalyvauti tikrąjame „Autoreive“.